Logowanie

Aktualności

Wygrana z Dębowczanką.

• autor: dostojnykocur, 2016-06-04 22:53

W rozgrywanym w sobotnie popołudnie meczu Nieplanka Niepla przywozi z delegacji 3 punkty po raz pierwszy w tym sezonie. Na stadionie w Dębowcu nasza drużyna pokonała tamtejszą Dębowczankę 0-1 (0-0).

Od początku to nasza drużyna prowadziła grę, jednak na ciekawsze elementy kibicom w Dębowcu przyszło czekać aż do 40 minuty. Wtedy to mocny  strzał Rafała Nowaka obronił bramkarz gospodarzy, w doliczonym czasie pierwszej połowy nieznacznie pomylił się także Jarek Malikowski .

Druga odsłona znacznie ciekawsza i bardziej obfita w sytuacje. W 55’ oko w oko z bramkarzem staje Tomek Knap, jednak górą w tej sytuacji golkiper Dębowczanki. 4 minuty później odpowiedzieli gospodarze. Piłka zagrana do napastnika, jednak ten w wyśmienitej sytuacji strzela nad bramką. W 62’ zza pola karnego technicznie próbował Damian Studniarz, piłka o 20 cm mija słupek. W 65’ na czystą pozycję wychodzi Dawid Polar jednak przenosi piłę wysoko nad poprzeczką. 5 minut później zawodnik Dębowczanki brutalnie fauluje wprowadzonego chwilę wcześniej Ryśka Gozdeckiego w wyniku czego ten musi opuścić boisko.  Ostatnie 15 minut przewagę mieli zawodnicy z Dębowca, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki Jareckiego. W 90’ kontratak wyprowadza Nieplanka, w polu karnym sfaulowany zostaje Damian Studniarz a sędzia dyktuje jedenastkę. Do piłki podchodzi sam poszkodowany i strzela bramkę na wagę 3 punktów! Mimo doliczonym 4 minut naszej drużynie udało się utrzymać prowadzenie i sędzia zakończył spotkanie.

Bardzo ważne 3 punkty potrzebne w walce o utrzymanie. Do końca sezonu pozostało 2 mecze, dlatego trener Paweł Malikowski prosi wszystkich zawodników o zaangażowanie i liczniejszą frekwencję na treningach.