Logowanie

Aktualności

Minimalna porażka z Dragonem Nowy Glinik

• autor: dostojnykocur, 2016-05-08 18:21

Piątej porażki w rundzie wiosennej doznali w tę niedzielę piłkarze Nieplanki. Na stadionie w Hankówce nieznacznie ulegliśmy Dragonowi Glinikowi Nowemu 0-1.

Początek spotkania należał do przyjezdnych z Glinika, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Zalewskiego. W 17’ zza pola karnego mocny strzał pod poprzeczkę oddaje Przemysław Wojtunik i daje przyjezdnym prowadzenie. Minutę później boisko z powodu kontuzji opuścić misi Grzegorz Orzechowski. W 25’ przed szansą stanął Witek Fary, jego strzał nieznacznie minął słupek. W 33’ po świetnym podaniu Łukasza Bronowicza w sytuacji sam na sam znajduje się Rafał Nowak, górą jednak bramkarz gości. 2 minuty później kolejna doskonała sytuacja dla Nieplanki. Z 16 metra uderza Tomek Gustek, piłkę na poprzeczkę odbija bramkarz. W 43’ przed utratą drugiej bramki naszą drużynę ratuje Adrian Zalewski wybijając piłkę spod nóg napastnika Nowego Glinika. Początek drugiej połowy nie przyniósł ciekawszych elementów aż do 66’Wtedy to szybką kontrę wyprowadzają zawodnicy Dragona. Piłka ze skrzydła na 16 metr do niepilnowanego zawodnika, ten uderza jednak Zalewski ratuje nasz zespół. W 88’ wyśmienitą okazję miał Damian Studniarz, jednak dobrze dysponowany bramkarz przyjezdnych  w sytuacji sam na sam naszego napastnika  odbija piłkę nad poprzeczkę. W 90’ przed szansą na wyrównanie stanął jeszcze Artur Buczyński, jego strzał z 5 metra zablokował obrońca Nowego Glinika.

Nieplanka przegrywa kolejne spotkanie, przez co zbliża się do strefy spadkowej. Drużyny z dołu tabeli zaczęły punktować, więc jak najszybciej wyciągamy wnioski z poprzedniego meczu i w pełni się mobilizujemy. Kolejne spotkania gramy o pełną pulę!

Drużynie Dragona dziękujemy za rozegranie spotkania i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywach.