Logowanie

Aktualności

Wyjazdowa porażka w Niegłowicach.

• autor: dostojnykocur, 2016-04-10 16:48

Nieplanka przegrała pierwsze wyjazdowe spotkanie w rundzie wiosennej. Na stadionie przy ulicy Sportowej ulegliśmy tamtejszej Wisłoce Niegłowice 2-1 (1-1).

Nieplanka do meczu przystąpiła z jedną zmianą podstawowej jedenastki w stosunku do spotkania w Hankówce. Mecz od początku toczony był w rytm gospodarzy, którzy składnymi akcjami starali się przebić przez obronę naszej drużyny. W 6’ Nieplanka wyprowadziła kontratak. Z piłką na bramkę pędził Damian Studniarz, został faulowany jednak akcję kontynuował Krzysiek Czaja. Jego strzał odbił bramkarz. Kolejne minuty to składne akcje zawodników Wisłoki, jednak nie potrafili znaleźć drogi do bramki. W 23’ minucie wychodzimy na prowadzenie. Przed polem karnym piłkę przejmuje Krzysztof Czaja, mija bramkarza i mimo interwencji obrońcy zdobywa swojego gola w debiucie. Nieplanka nie cieszyła się długo z prowadzenia. Już minutę później płaski strzał Wróżka ląduje w siatce tuż przy słupku. W 28’po zgraniu Łukasza Bronowicza strzał z pola karnego oddaje Damian Studniarz, jednak nad poprzeczką. Pięć minut później świetną okazję miał Jarek Malikowski, który z 20 metrów przelobował bramkarza, piłka jednak opadła tuż za poprzeczką. W 41’ strzał zawodnika Wisłoki po rykoszecie z trudem broni Gustek, dobitkę na wślizgu blokuje Daniel Pankiewicz. Drugą połowę aspirująca do awansu Wisłoka rozpoczęła bardzo energicznie. W 53’ dopinają swego i wychodzą na prowadzenie. Strzał napastnika gospodarzy  ląduje na poprzeczce, ale wobec dobitki Wróżka piłka ląduje w siatce. Dwie minuty później do remisu mógł doprowadzić Łukasz Bronowicz, który minął bramkarza, jednak tuż przed bramką poślizgnął się na grząskim tej niedzieli boisku i nie trafił czysto w piłkę. W 58’ W sytuacji ‘sam na sam’ naszą drużynę ratuje Gustek. Kilka minut później ponownie w trudnej sytuacji świetnie Gustek odbija piłkę. Nieplanka mając nadzieję na remis otworzyła się przez co naraziła się na groźne kontrataki. W 81’ Niegłowice mogły zamknąć mecz jednak świetnie dysponowany Gustek ponownie popisał się świetną paradą. W 85’ Nasza drużyna miała najlepszą okazję do wyrównania. Do prostopadłego podania dochodzi Łukasz Bronowicz, jednak strzał ląduje na słupku. W kolejnych minutach nic się nie wydarzyło i sędzia zakończył spotkanie.

Dla obu ekip był to na pewno mecz walki. Wisłoka chciała zdominować mecz długo utrzymując się przy piłce, natomiast Nieplanka ograniczała się do kontr. Szkoda że mimo kilku dobrych sytuacji nie udało się doprowadzić do wyrównania. Gratulacje dla Krzysztofa Czai za bramkę w debiucie. Drużynie Wisłoki dziękujemy za rozegranie spotkania i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.