Logowanie

Aktualności

Pewne 3 punkty na inaugurację rundy.

• autor: dostojnykocur, 2016-04-04 10:47

W pierwszym meczu na wiosnę Nieplanka Niepla wygrała w roli gospodarza swoje spotkanie 3:0 z Jasiołką Hankówka-Brzyszczki. Mecz był dla oby drużyn z tych za 6 punków, i to Nieplanka miała na boisku więcej atutów.

Już w 2 minucie meczu z rzutu wolnego swoją premierową bramkę dla Niepli strzelił grający trener Paweł Malikowski. Późniejsze minuty przebiegały w nerwowej atmosferze, nie obyło się bez ostrych wejść z obu stron. W 30 minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Tomasz Knap. Minutę później indywidualną akcją popisał się Łukasz Bronowicz i było 2:0. Jego strzał z lewej nogi z 20-stu metrów w prawy dolny róg, nie był w stanie obronić golkiper gości. W 37 minucie mamy następnego kontuzjowanego, tym razem naszego bramkarza Tomka Gustka zmienia Piotr Jarecki. Do końca pierwszej połowy już nic ciekawego nie zobaczyliśmy. Po zmianie stron Nieplanka głównie skupiła się na graniu w piłkę i wyprowadzaniu kontrataków. Goście bili głową w mur, ich wszystkie akcje kończyły się na niecelnych strzałach lub na naszej szczelnej defensywie. Po upływie 70 minut nie mając nic do stracenia Hankówka odkryła się i tym samym dała szansę Nieplance na kontrataki. Po jednym z takich kontrataków Witek Fary minimalnie przestrzelił obok prawego słupka bramkarza gości. Następny kontratak i Macek Roman w sytuacji sam na sam pudłuje z 8 metrów strzelając prosto w bramkarza. W ostatniej ciekawej akcji meczu 90+1 następny kontratak, Macek podaje na wolne pole do Studniarza, ten wybiega z własnej połowy i unika spalonego pędząc na bramkę. Oczywiście popularny Dymek nie pomylił się i umieścił piłkę w siatce pieczętując wynik i zwycięstwo 3:0.

Podsumowując mecz walki w środku pola, dużo brzydkich fauli i strat. Na pewno ciszą 3 punkty i to że strzeliliśmy 3 bramki nie tracąc przy tym żadnej. Za tydzień jedziemy powalczyć do Niegłowic i możemy patrzeć optymistycznie przed następnym meczem. Drużynie Jasiołki dziękujemy za rozegranie spotkania i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. W niedzielnym meczu swój 100 występ zaliczył Daniel Pankiewicz. Gratulacje.

Bramki:

2' Paweł Malikowski, 30' Łukasz Bronowicz, 90+1' Damian Studniarz