Logowanie

Aktualności

VIII kolejka: Proper ratuje remis!

• autor: Arda17, 2015-09-27 18:25

Nieplanka Niepla zremisowała z drużyną Liwocza Brzyska 0:0 i zanotowała już trzeci wyjazdowy remis.

Nieplanka do spotkania podchodziła z powracającym już po kontuzji Damianem Studniarzem, a także nieobecnym w poprzednim spotkaniu Ryszardem Gozdeckim. Pierwsze minuty należały do naszej drużyny i już w 5 minucie po składnej akcji piłkę z boku pola karnego otrzymał Daniel Pankiewicz lecz jego strzał zatrzymał Gajda. Gospodarze powoli przejmowali jednak kontrolę nad spotkaniem lecz ich strzały były zbyt słabe żeby zaskoczyć dobrze dysponowanego Adriana Zalewskiego albo bardzo niecelne. Nieplanka dobrą okazję miała jeszcze w 41 minucie, kiedy to Rafał Nowak odebrał piłkę obrońcy lecz jego strzał przeleciał nad poprzeczką.
Druga połowa wyglądała bardzo bliźniaczo do pierwszej, gospodarze starali się spokojnie rozgrywać piłkę, Nieplanka natomiast zbyt szybko się jej pozbywała co ułatwiało zadanie Liwoczowi. W 61 minucie pierwszy raz w tym spotkaniu umiejętnościami popisał się Adrian Zalewski. Piłka po zbyt krótkim wybiciu naszego obrońcy spadła na 16 metr gdzie pięknym strzałem z woleja popisał się zawodnik gospodarzy lecz piękną paradą, piłkę nad bramką przeniósł nasz bramkarz. Nieplanka najlepszą okazje do strzelenia gola miała w 72 minucie, Ryszard Gozdecki zgrał piłkę głową do stojącego na 5 metrze Damiana Studniarza lecz ten trafił prosto w bramkarza gospodarzy. Ostatnie minuty to istne show w wykonaniu naszego goalkeepera. W 84 minucie napastnik Liwocza wychodzi sam na sam z Adrianem Zalewskim, jednak przegrywa z nim pojedynek. Kolejny raz skórę naszej drużynie nasz bramkarz uratował w doliczonym czasie gry gdzie po raz kolejny okazał się lepszy w sytuacji sam na sam od zawodnika gospodarzy a następnie wybił piłkę kolejnemu zawodnikowi do którego powędrowała piłka po jego obronie.

Nieplanka wywozi cenny punkt z niełatwego terenu w Kłodawie, jest to już 6 mecz bez porażki w tym sezonie. Zdobyty punkt pozwolił naszej drużynie na awans na 8 pozycję w tabeli. Drużynie Liwocza dziękujemy za spotkanie i życzymy powodzenia w dalszej części sezonu.