Logowanie

Aktualności

V kolejka: Pierwsza porażka.

• autor: Arda17, 2015-09-07 09:24

Nieplanka Niepla uległa w Świecanach tamtejszemu Standartowi 4:0 (2:0) doznając pierwszej porażki w sezonie.

Nieplanka do tego spotkania przystąpiła w bardzo okrojonym składzie co już nie wróżyło dobrze od początku spotkania. Jednak pierwsze minuty należały do naszej drużyny. W 6 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Bronowicza świetną sytuacje miał Paweł Nowak lecz nie trafił czysto w piłkę i bramkarz bez problemów obronił. W 13 minucie gospodarze odpowiedzieli strzałem zza pola karnego, który minimalnie minął nasz słupek. W 24 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Paweł Malikowiski, Paweł Kopeć znalazł się w doskonałej sytuacji lecz strzelił obok słupka. Gospodarze wynik spotkania otworzyli w 34 minucie, Paweł Zając zdecydował się na strzał zza pola karnego i nie dał szans Adrianowi Zalewskiemu. Do przerwy schodziliśmy z bagażem dwóch bramek. Krystian Dybaś został sfaulowany przed polem karnym i sędzia podyktował rzut wolny z 18 metra. Sam poszkodowany zamienił stały fragment na bramkę.
Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z zawodników gospodarzy bardzo ostro zaatakował naszego bramkarza, który łapał piłkę i Adrian Zalewski musiał opuścić boisko. W 64 minucie świetną sytuacje miał Przemysław Pyrek lecz strzelił obok bramki.
Nieplanka losy spotkania mogła odmienić w 68 minucie. Najpierw z rzutu wolnego z około 30 metrów w poprzeczkę trafił Paweł Kopeć. Chwilę później świetnego podania od Łukasza Bronowicza na bramkę nie zamienił Paweł Nowak, który zbyt lekko uderzył i dał szansę bramkarzowi na dobrą interwencję. W 70 minucie Standart zamknął mecz, Piotr Jarecki zbyt krótko wypiąstkował piłkę ta wróciła pod nogi Pawła Zająca, który umieścił ją w siatce. Gospodarze strzelili jeszcze jedną bramkę, w 85 minucie dośrodkowanie wzdłuż pola karnego zamknął Krystian Dybaś i po raz drugi tego dnia wpisał się na listę strzelców.

Podsumowując na pewno spory wpływ na wynik miała sytuacja kadrowa naszej drużyny. Kontuzje i niedyspozycje zawodników spowodowały, że Święcany miały ułatwione zadanie. Mamy nadzieję, że od przyszłego spotkania wróci zaangażowanie a także powrócą kontuzjowani zawodnicy. Drużynie Świecan gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

SKŁAD:
1. Adrian Zalewski (50' 59. Piotr Jarecki) - 5. Dawid Polar, 17. Paweł Malikowski, 16. Paweł Kopeć. 18. Piotr Hendzel (67' 6. Kacper Wojtanowski) - 8. Ryszard Gozdecki, 10. Paweł Nowak, 14. Łukasz Bronowicz, 7. Tomasz Gustek - 4. Kacper Bukowski, 9. Rafał Nowak

BRAMKI:
32' 1:0 Paweł Zając
44' 2:0 Krystian Dybaś
70' 3:0 Paweł Zając
85' 4:0 Krystian Dybaś