Logowanie

Aktualności

IV kolejka: Stracone 3 punkty w końcówce.

• autor: Arda17, 2015-08-30 13:50

Nieplanka Niepla podzieliła się punktami z Jasiołką Szebnie remisując 1:1 (0:0).

Nieplanka do spotkania przystąpiła bez Witolda Farego natomiast w Jasiołce na pierwszy plan wysuwał się brak najskuteczniejszego zawodnika Artura Stefanika. Kibice zgromadzeni na stadionie w Kołaczycach mogli zobaczyć ciekawe spotkanie pełne walki lecz niekoniecznie pięknej gry. Pierwsze zagrożenie stworzyliśmy po stałych fragmentach. Najbliżej gola byliśmy w 20 minucie, rzut z autu Andrzeja Czuby, zamieszanie w polu karnym piłka spada pod nogi Ryszarda Gozdeckiego, który oddał sprytny strzał lecz nogami broni Dariusz Leśniak. Goście starali się odpowiedzieć i w 27 minucie po sprytnym dośrodkowaniu Mateusza Leśniaka, bliski gola był Patryk Mastaj lecz Adrian Zalewski uprzedził pomocnika Jasiołki. Najlepsze okazje obie drużyny stworzyły sobie w końcowych dwóch minutach spotkania. W 43 minucie fantastyczne podanie Łukasza Bronowicza do Rafała Nowaka ten wychodzi sam na sam z Dariuszem Leśniakiem i przegrywa z nim pojedynek. Chwilę później rzut wolny piłka spada pod nogi Huberta Nowaka lecz ten w stu procentowej sytuacji nie trafił czysto w piłkę i przestrzelił.
Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, chaotyczna gra i sporo walki. Świetnie w środku Jasiołki spisywał się Piotr Piękoś, który nie pozwalał naszej drużynie na wyprowadzanie szybkich kontr. W 60 minucie Ryszard Gozdecki ograł dwóch obrońców Jasiołki, ten drugi go sfaulował w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę zamienił go Łukasz Bronowicz dając nam prowadzenie. W 73 minucie powinno być już 2:0 lecz strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Tomasza Gustka minimalnie minął bramkę ponad poprzeczka. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się naszym zwycięstwem, w 88 minucie zupełnie niegroźne dośrodkowanie Konrada Hyziaka, kiks naszego obrońcy i nieporozumienie z bramkarzem wykorzystał Mateusz Bigos i umieścił głowa piłkę w okienku naszej bramki. W 90 minucie po kolejnym błędzie w naszej obronie piłkę meczową miał Krzysztof Fortuna lecz jego strzał ofiarnie zablokował Paweł Malikowski.

Jasiołka jak i Nieplanka jeszcze nie przegrały i obie zostają niepokonane. Podsumowując wynik remisowy z przebiegu spotkania można uznać za sprawiedliwy lecz patrząc z naszej perspektywy to kolejny raz w tym sezonie, "kiedy sami sobie strzelamy bramkę". Drużynie Jasiołki dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

SKŁAD:
 1. Adrian Zalewski - 6. Andrzej Czuba, 3. Paweł Malikowski, 4. Grzegorz Orzechowski, 8. Daniel Pankiewicz (39' 18. Tomasz Knap) - 17. Ryszard Gozdecki (76' 15. Kacper Wojtanowski), 10. Roman Macek (46' 2. Dawid Polar), 11. Paweł Nowak (46' 16. Piotr Hendzel), 7. Tomasz Gustek (81' Artur Wilisowski)  - 14. Łukasz Bronowicz - 9. Rafał Nowak

BRAMKI:
61' 1:0 Łukasz Bronowicz (rzut karny po faulu na Ryszardzie Gozdeckim)
88' 1:1 Mateusz Bigos