III tydzień przygotowań: Co u innych drużyn?

• autor: Arda17, 2015-07-27 18:59

Zapraszamy do kolejnej już relacji z przebiegu przygotowań u innych drużyn naszej B-klasy.

DĘBOWCZANKA DĘBOWIEC

Drużyna z Dębowca rozegrała dotychczas dwa sparingi. Zremisowała z Czardaszem Osiek Jasielski 5:5 oraz pokonała drużynę Zamczyska Mrukowa 4:2. W drużynie Dębowca zaprezentowało się kilku testowanych zawodników, którzy mają zasilić jej kadrę.

DRAGON GLINIK NOWY

Drużyna z Glinika Nowego bardzo dobrze prezentuje się w sparingach. Pokonała już dwóch A-klasowiczów: LKS Czeluśnice 2:0 oraz Polonie Kopytową 2:1. Wygrała także z Tafunem Łubno 3:1.  Na obecny moment kadra Dragona biorąc pod uwagę przymierzanych zawodników prezentuje się bardzo solidnie.

JASIOŁKA SZEBNIE

Jasiołka po zajęciu 3 miejsca w turnieju o Puchar Wójta Gminy Jasło powtórzyła swój wyczyn w memoriale im Radosława Bochenka. W rozgrywkach grupowych przegrała wprawdzie z Nurtem Potok 2:1, następnie zremisowała ze swoją imienniczką z Hankówki 0:0 by kolejno odnieść dwa zwycięstwa, najpierw z LKS Łęki Strzyżowskie 8:2 a kolejno już na stadionie w Moderówce w meczu o 3 miejsce pokonać juniorów Nafty Jedlicze 3:2. Drużynę prawdopodobnie opuści trener Janusz Sokołowski.

LIWOCZ BRZYSKA

Sytuacja drużyny z Brzysk na ten moment nie wygląda za kolorowo. Drużynę opuścił jej najlepszy zawodnik Sławek Wojdyła odchodząc do Ostoi Kołaczyce. Sparing z Liwoczem Szerzyny nie doszedł do skutku ponieważ drużyna nie zebrała wystarczającej ilości zawodników. Kolejna próba rozegrania meczu sparingowego we wtorek z Huraganem Zarzecze

MKS JASIOŁKA HANKÓWKA - BRZYSZCZKI

Drużyna MKS-u zaprezentowała się średnio w memoriale im. Radosława Bochenka pokonując ŁKS Łęki Strzyżowskie 2:1, remisując z Jasiołką Szebnie 0:0 i przegrywając z Nurtem Potok 2:0.

NAFTA CHORKÓWKA

Pracowity weekend miała drużyna Nafty Chorkówka. W piątek rozegrała sparing z Victorią Kobylany przegrywając go 3:0. Następnie w niedziele wzięła udział w turnieju o puchar Starosty. Zajęła tam IV miejsce, w grupie remisując z Krościenkiem 0:0 i przegrywając z Przełęczą Dukla 1:0. W meczu o 3 miejsce drużyna Nafty zanotowała kolejny remis 0:0 i po karnych uległa Karpatom Klimkówka. Turniej wygrali gospodarze drużyna Kotwicy Korczyna.

NOWY DWÓR MAKOWISKA

Na ten moment nie ma żadnych informacji o przygotowaniach drużyny do obecnego sezonu. Wiemy jedynie, że drużyna wystąpiła na turnieju w Kobylanach.

STANDART ŚWIĘCANY

Stadnart rozegrał trzeci sparing w presezonie tym razem remisując z Spartą Osobnica 0:0. Wcześniej wygrał z Liwoczem Szerzyny 4:0 oraz z KS Biecz 3:2.

VICTORIA KOBYLANY

Bardzo pracowity tydzień mieli zawodnicy Victori. W środę udali się do Jedlicza by zmierzyć się z tamtejsza Nafta jednak drużyna z Jedlicza nie była gościnna wygrywając 6:2. W piątek natomiast druzyna z Kobylan pokonała Naftę Chorkówka 3:0. W niedziele natomiast odbył się mini-turniej na stadionie w Kobylanach. Drużyna Victori okazała się tam najlepsza pokonując Nowy Dwór Makowiska 1:0, drużynę OSP Kobylan 6:0, Tęczę Zręcin 1:0 i remisując z Spartą Dragonowa 1:1. Do drużyny dołączył już Rafał Wierdak z LKS-u Haczów kolejni przymierzani zawodnicy to Tomasz Mikosz z Tęczy Zręcin i Dawid Bal z Przełęczy Dukla.

WISŁOKA BŁAŻKOWA

Wisłoka rozegrała dotychczas dwa sparingi, oba przegrywając bardzo wysoko. Z Brzostowianką Brzostek 9:1 a z Wisłoką Niegłowice 8:2.

WISŁOKA NIEGŁOWICE

Drużyna z Niegłowic rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu i w pierwszym sparingu ograła drużynę z Błażkowej 8:2. W drużynie zaprezentował się jeden nowy zawodnik co oznacza, że drużyna nie przejdzie rewolucji po wygraniu "w cuglach" C-klasy.

ZORZA ŁĘKI DUKIELSKIE

Na razie nie ma nowych informacji o przygotowaniach drużyny do sezonu 2015/16. W kuluarach mówi się, że do drużyny może powrócić Łukasz Śliwiński, wychowanek klubu mający w swoim piłkarskim CV m.in Karpaty Krosno czy Przełęcz Dukla.