Historia

Klub Sportowy Nieplanka Niepla w  2011 roku obchodził 10-lecie istnienia. Dokładnie 21 kwietnia 2001 roku komitet założycielski wybrał pierwszy zarząd klubu, na czele którego stanął Leszek Macek - z małą przerwą Pan Prezes swoją funkcję sprawuje po dzień dzisiejszy. 12 sierpnia 2001 roku ekipa Nieplanki zaliczyła debiut ligowy meczem z drużyną UOKS Białobrzegi Krosno.

Debiutancki sezon 2001/2002 dla piłkarzy Nieplanki nie należał do łatwych. Beniaminek C-klasy jesienią 2001 roku ugrał zaledwie 5 oczek – remisując pięć spotkań i przegrywając 8 razy. W rundzie wiosennej Nieplanka prowadzona przez Zbigniewa Szołdrę wygrała pierwsze historyczny mecz w lidze z Liwoczem Czermna 5:1, wygrywała jeszcze trzykrotnie i trzy razy remisowała. Pierwszy sezon Nieplanka z dorobkiem 19 punktów zakończyła na 13 miejscu – przedostatnim w tabeli. Kolejne dwa sezony drużyna kończyła rozgrywki na 5 miejscu. W 2005 roku kadra Nieplanki mocno została okrojona po tym jak w sąsiedzkich Łękach Strzyżowskich powstał klub, który wystartował w rozgrywkach. Nieplanka straciła dziesięciu podstawowych piłkarzy! Ze starego składu pozostał jedynie Łukasz Gardzina i bramkarz Adrian Zalewski. Sezon był trudny, Nieplance mimo to udało się wyprzedzić trzy ekipy ostatecznie kończąc sezon na  10 miejscu. Kolejne cztery sezony piłkarze Nieplanki nie zaliczyli do udanych przegrywając większość spotkań i kończąc rozgrywki w dolnych rejonach tabeli. W sezonie 2007/2008 i 2008/2009 drużyna Nieplanki posiadała drużynę trampkarzy która pod wodzą Janusza Sokołowskiego zajmowała kolejno 2 i 3 miejsca na koniec sezonu. Po rozwiązaniu drużyny młodzieżowej w klubie pozostał trener Sokołowski. Pod jego wodzą sezon 2009/2010 drużyna zakończyła na 3 miejscu -  najlepszym w historii klubu, ocierając się o awans do B klasy. Do kolejnego sezonu drużyna przystąpiła do sezonu z zamiarem walki o awans. Po rundzie jesiennej piłkarzy do premiowanego miejsce dającego awans dzieliły 3 punkty. W przerwie zimowej działaczom nie udało się zatrzymać trenera Sokołowskiego. Mimo wielu wzmocnień przed rundą wiosenną awansu wywalczyć się nie udało, zespół grał słabo kończąc sezon na 4 miejscu.

W listopadzie 2004 roku prezesem klubu został Roman Owczarski, swoją funkcję sprawował do lipca 2006. Po jego namowach oraz wielu innych działaczy, władz lokalnych i piłkarzy sternikiem klubu został ponownie Leszek Macek.

Ciekawostki:

Debiut ligowy: 12 sierpnia 2001r Nieplanka – UOKS Białobrzegi 2-2

Najlepszy sezon: 2009/2010 – 3 miejsce C klasa

Najgorszy sezon: 2006/2007 – zaledwie 12 wywalczonych punktów, 11 przedostatnie miejsce

Ilość meczy w lidze: 235 – 79 zwycięstwa, 33 remisy, 122 porażek

Bilans bramkowy w lidze: 429 – 546